Yüksek Lisans ve Doktora Yapmak İsteyen Adaylara Önemli Hatırlatma

Fakültemize bağlı bölümlerde Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri kapsamında çeşitli Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi verilmektedir. Bu programların genelinde başvuru koşullarından birisi de “Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES)”na girme koşuludur. Ülkemizde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından farklı dönemlerde yapılan bu sınavların “2018 İlkbahar Dönemi Sınav” başvuruları 15 Mart 2018 Perşembe günü saat 23:59 itibarıyla sona erecektir.

Sınava başvurmak isteyen adaylardan daha önce “ÖSYM Aday İşlemleri Şifresi”ni edinmiş ve sistem üzerinde yer alan bilgileri ile fotoğrafı güncel olanlar internet üzerinden bireysel başvurularını yapabilmektedirler. İlk defa başvuracak olan veya sistem üzerindeki bilgileri ile fotoğrafları güncelliğini yitirmiş olan adaylar ise başvuru işlemlerini ÖSYM Başvuru Merkezlerinden şahsen başvurmak kaydıyla yapabilmektedirler. 

Üniversitemizin Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi başvuru koşulları (ALES’dan alınması gereken asgari puanlar ve diğer tüm koşullar) ilgili enstitülerimizin resmi internet sayfasında yer almaktadır. 

İlgililere önemle duyurulur.

ÖSYM başvuru işlemleri için tıklayınız
HIZLI ERİŞİM

Tercih Dönemi Danışma Hattı!
Tercih İle İlgili Sorunuz mu var?
Birim Yöneticilerimiz İle Görüşün
Fen Edebiyat Fakültesi
İsa SARI
Çevrimiçi