Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü İle Yeşilay İş Birliğinde Etkinlikler Gerçekleştirildi

Fakültemiz Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile Çorum Yeşilay Şubesi iş birliğinde 10 Ekim 2018 Çarşamba günü gerçekleştirilen proje ve tanışma toplantısının ardından 14 Ekim 2018 Pazar günü Çorum Yeşilay Şubesi yetkililerince gönüllü öğrenciler için bir oryantasyon eğitimi düzenlendi. Bu eğitimde, okullarda gerçekleştirilecek Yeşilay etkinliklerinde yapılacak olan sunumlar, bu sunumlarda ve ilkokul-ortaokul öğrencilerinin eğitiminde dikkat edilecek hususlar gibi çeşitli konularda gönüllü üniversite öğrencileri bilgilendirildi.  

Çorum Yeşilay Şubesi ve Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü iş birliği ile “Benim Kulübüm Yeşilay” projesinin okullar kapsamındaki ilk etkinliği ise Albayrak İlkokulu’nda gerçekleştirildi.  Dördüncü sınıflardan 5 şubenin yer aldığı etkinlik kapsamında Üniversite öğrencileri derslere girerek ilkokul öğrencilerine Yeşilay’ı tanıtıcı bilgiler verdiler.  18 üniversite öğrencisi Yeşilay gönüllüsü, sabah saatlerinden başlayarak derslere katıldılar. Dört ders saati boyunca çeşitli etkinlikler, sunumlar ve oyunlar ile ilkokul öğrencilerine Yeşilay’ı  anlattılar. Öğleden önceki son ders saatinde ise hem ilkokul hem de Yeşilay gönüllüsü öğrencilere katılım belgeleri verildi. 

İlkokul öğrencileri tarafından büyük bir coşku ile karşılık bulan Yeşilay etkinliğinin ilkokul öğrencilerinde bu derece heyecan ve mutluluk yaratması hem okul, Yeşilay şubesi yetkilileri, gönüllü üniversite öğrencileri  hem de İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerince  büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Fakültemiz Türk Dili ve Edebiyatı öğrencilerinden  Dursun Ulaş, Deniz Aybaş, Elif Bağrıaçık, Gülsüm Sağlam, Salih Akkaya, Hale Aykut, Gonca  Gül Canbulut, Rabia Başar, Nurten Çubuklu, Kerim Yiğit, Hüseyin Can Ergen, Samet Özmen, Nur Göktürk, Vesim Ay, Sinem Morsümbül, Melek Nergizci,  Tuğçe Aygün’ün gönüllü öğrenciler olarak katıldıkları bu etkinlik, Yeşilay Çorum Şubesi başkanı Dr. Türker Ejder, Üniversitemiz Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Görevlisi Canan Uğurdağ, gönüllü öğrenci lideri Arif Tunceli,  Çorum Yeşilay Şubesi yetkililerinden Şükriye Demirel ve Bedia  Sağlamkaya koordinesinde yürütüldü. Etkinliğin bitiminde, Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve Yeşilay Çorum Şubesi başkanı Dr. Türker Ejder’in katılımıyla üç yıllık bir protokol imzalandı.

 Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, konuşmasında bundan sonra Yeşilay için hep birlikte çalışacaklarını ve pek çok iş yapacaklarını belirterek bu projeye  katkıda bulunan herkese teşekkür etti. Yeşilay Çorum Şubesi başkanı Dr. Türker Ejder ise Yeşilay gönüllüsü gençlerin bugün ilkokul öğrencileriyle gerçekleştirdikleri bu güzel  ve anlamlı etkinliğin devamının geleceğini, bu vesile ile ilkokul öğrencilerinden bundan sonraki hayatlarında da Yeşilay gönüllüsü olarak bu projeye destek olmalarını istediğini belirterek, katılım sağlayan herkese teşekkürlerini bildirdi. HIZLI ERİŞİM