Mezuniyet Sınavı Başvuruları

Fakültemiz Bölümlerinden, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda, devam şartı yerine getirilmiş (daha önce alınmış) en fazla üç dersten başarısız olmaları nedeniyle mezun olamayan ve mezuniyet sınavına girebilme koşulunu taşıyan öğrenciler için mezuniyet sınavı düzenlenecektir..

Mezuniyet Sınavı Başvuru Tarihleri :10-11 Ağustos 2020

Mezuniyet Sınavı: 12-14 Ağustos 2020

Yukarıda belirtilen başvuru ve sınav tarihleri göz önünde bulundurularak, sınava katılmak isteyen öğrencilerimizin izleyeceği adımlar şöyledir:

1. Mezuniyet sınavı şartlarını sağladığınızdan emin olup ekteki dilekçeyi eksiksizce doldurarak imzaladıktan sonra bilgisayar ortamına okunaklı bir şekilde aktarıp en geç 11 Ağustos 2020 Salı günü saat 17.00'ye kadar Fakültemizin fef@hitit.edu.tr e-posta adresine gönderiniz. Bu aşamada, en geç 24 saat içerisinde formun teslim alındığına dair e-posta adresinize cevap yazılacaktır. Cevap gelmezse Öğrenci İşleri Birimi ile irtibata geçiniz.

2. Danışmanınız ile irtibata geçip formunuzda ve sınav başvurunuzda bir hata olup olmadığından emin olunuz.

3. Danışman onayınızdan sonra dersin sorumlu öğretim elemanı ile irtibata geçip sınavın uygulanışı ve tarihiyle ilgili bilgi alışverişinde bulununuz.

4. Öğretim elemanının sınavı uygulama yöntemine göre (online sınav, ödev, yazılı sınav vs.) gerekli hazırlığınızı yapınız.


NOT:

a. Devamsızlık dolayısıyla başarısız olduğu dersi bulunanlar,

b. Henüz hiç almadığı dersi bulunanlar,

c. Mezun olması için 3'ten fazla dersi bulunanlar

Mezuniyet sınavına başvuramazlar.HIZLI ERİŞİM