ERASMUS+


ERASMUS+ programı, ERASMUS+ öğrenci değişim programı veya ERASMUS+ Projesi (European Region Action Scheme for the Mobility of University Students, yani Üniversite Öğrencilerinin Hareketliliği için Avrupa Topluluğu Eylem Programı), yükseköğretim kurumlarının iş birliğini, öğrenci ve akademisyenlerin kısa süreli olarak bu iş birliği çerçevesinde farklı ülke ve üniversitelerde deneyim kazanmasını teşvik eden Avrupa Birliği projesidir.

ERASMUS programı 2014 yılı sonu itibarı ile sona ermiş, ERASMUS+ programı başlatılmıştır. 2014 yılından itibaren ERASMUS+ olarak hibe desteği ile devam etmektedir.

Avrupa Birliği EU2020 Stratejisi ile birlikte eğitim ve öğretime daha çok önem vermektedir. Erasmus+, yurtdışında eğitim alma ve çalışma yapma fırsatları sayesinde insanların daha fazla ve daha iyi beceriler kazanmalarına yardım etmeyi amaçlıyor. Erasmus Plus Programı eğitim,öğretim, öğrenim, staj, gönüllü çalışmalar, gençlik ve spor alanlarında yükseköğretimde kaliteyi arttırmak amacı ile uygulanmaya başlanmıştır. Bu alanlarda Türkiye’de Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Ulusal Ajans ile hibe desteği sağlamaktadır.

ERASMUS+ kapsamında, Fakültemiz bünyesindeki 7 programda toplamda 8 farklı üniversite ile ikili anlaşma gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda gerek öğrencilerimiz, gerek akademik/idari personelimiz Almanya, Belçika, İtalya, Polonya, Romanya gibi çeşitli ülkelerde bulunma imkanına sahiplerdir.FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ ERASMUS+ TEMSİLCİLERİ


Fen- Edebiyat Fakültesi

 Birim Temsilcisi

Arş. Gör. Alperen Uluer YAŞAR

aulueryasar@hitit.edu.tr

1702

Biyoloji

Doç. Dr. Faruk MARAŞLIOĞLU

farukmaraslioglu@hitit.edu.tr

1621

Kimya

Prof. Dr. Dursun Ali KÖSE

dalikose@hitit.edu.tr

1635

Fizik

Dr. Öğr. Üyesi Arzu KARAYEL

arzukarayel@hitit.edu.tr

1676

Türk Dili ve Edebiyatı

Öğr. Gör. Canan UĞURDAĞ

cananugurdag@hitit.edu.tr

1660

Tarih

Dr. Öğr. Üyesi Halil YAVAŞ

halilyavas@hitit.edu.tr

1618

Matematik

Öğr. Gör. Şule ŞAHİN

elifdalyan@hitit.edu.tr

1704

Arkeoloji

Dr. Öğr. Üyesi Eric Luc JEAN

ericlucjean@hitit.edu.tr

1720

Antropoloji

Dr. Fırat KOÇ

firatkoc@hitit.edu.tr

1601

Moleküler

Biyoloji ve Genetik

Dr. Öğr. Üyesi Şafak BULUT

safakbulut@hitit.edu.tr

1614


 

ERASMUS+ Progrmaıyla ilgili detaylı bilgi almak için:


Hayat Boyu Öğrenme ve Gençlik Programları Ulusal Ajansı Sayfası


HIZLI ERİŞİM