Fakültemiz Arkeoloji Bölümüne Çorum Belediyesinden Destek

Üniversitemiz ile Çorum Belediyesi iş birliğinde yürütülen “Çorum İçin Bir Projem Var” programı kapsamında öğretim elemanlarımız tarafından çevre ve enerji, kültür, turizm ve tanıtım alanlarında hazırlanan 3 yeni proje için imzalar atıldı.

Çorum Belediyesi’nde düzenlenen imza törenine, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Rektörümüz Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, proje sahibi öğretim elemanlarımız ve diğer ilgililer katıldı.

Fakültemiz Arkeoloji Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Ozan Özbudak tarafından hazırlanan “Çorum Tarih Öncesi  Dönem Yüzey Araştırması” konulu projeye de 10 bin 150 liralık kaynak desteğinde bulunacaklarını belirten Dr. Aşgın, “Hititlere başkentlik yapmış, ilk barış anlaşmasının imzalandığı topraklara ev sahipliği yapıyoruz. Bu anlamda kültür, turizm ve tanıtım alanındaki bu proje, şehrimizin tanıtımına, kültür ve turizmine katkı verecek” ifadesini kullandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Çorum Belediyesinin projelere sunduğu desteğin öğretim elemanlarının çalışmaları için de önemli olduğunu belirterek, “Bu destekler bize ciddi motive kaynağı oluyor. Bu kıymetli desteğin Çorum gibi üretmeyi seven, ürettikçe daha da kendini geliştiren şehrin temel alışkanlığı olması, uzmanlığımızla, çalışma arkadaşlarımızın heyecanıyla bütünleştirerek birlikte yol alıyor olmamız, bizi ziyadesiyle mutlu ediyor.” ifadesini kullandı.

Öğretim elemanımızı tebrik edip başarılarının devamını diler ve Belediyemize ise verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerimizi sunarız.HIZLI ERİŞİM